sobota, 5 sierpnia 2017

Bo gej nie umie kochać.


Scrollowanie Facebooka coraz częściej przypomina przeprawę przez szalejące morze. Wśród zdjęć znajomych z wakacyjnych wojaży, powiadomień o nowych wydarzeniach można natknąć się na ciekawe artykuły anglojęzycznych blogerów - niestety rzadko tłumaczonych na język polski. W XXI wieku trudno obejść się bez telefonu, Internetu czy dostępu do różnych portali społecznościowych, ale nie należy zapominać także o stronach z wieściami kulturalnymi!
Twórcy coraz częściej starają się przedstawiać problemy współczesnego społeczeństwa, począwszy od depresji, anoreksji, problemów z rówieśnikami, skończywszy na przyglądaniu się środowiskom LGBT.
Beth David i Esteban Bravo wraz z Ringling College of Art & Design [ Uniwersytet w Sarasocie ] przygotowali krótki, bo trwający jedynie cztery minuty film, przypominający trailer wielkiego kinowego hitu. I mimo tego, że jego produkcja pochłonęła znacznie więcej funduszy niż przewidywano, film osiągnął wielki sukces w postaci ponad osiemnastu milionów wyświetleń na YouTubi'e ( na dzień 5.08.) i odzew ze strony różnych środowisk. Nie da się ukryć, że głównym celem krótkometrażówki było ukazanie miłości gejowskiej w pozytywnym, pięknym i wzruszającym ujęciu, przekonując wszystkich do jej "normalności". To jednak (jak można się domyśleć) wywołało przeróżne emocje.

 


"In a  Heartbeat" pojawił się 31-go lipca i tego dnia środowiska LGBT jakby ożyły. Podejmowanie takiej tematyki jak miłość gejowska nie jest nowa w sztuce, a tym bardziej w filmie (chociażby oscarowy "Moonlight" jest idealnym przykładem takiego tworu). Artyści jednak muszą przygotować się na różny odbiór takiego dzieła. I o ile sytuacja nie jest zła, bowiem z każdym rokiem świadomość i tolerancja ludzi wzrasta, o tyle zawsze znajdzie się szereg opowiadający się przeciwko twórcom, zarzucając im propagandę homoseksualną czy wymuszone tuszowanie homofobii. Na całe szczęście urocza animacja wywołała (w większości) pozytywne reakcje, udokumentowane nagraniami różnych vlogerów. 

W czterominutowej animacji poznajemy wrażliwego, niezbyt pewnego siebie rudzielca zakochanego na zabój w koledze ze szkoły (może to jego rówieśnik z klasy?), z którym nie ma chyba najlepszej relacji - wydaje się być lekko przerażony jego obecnością, co przejawia się choćby panicznym kryciem się na drzewie i obserwowaniem ukochanego z ukrycia. Jednak gdy serce dosłownie wypada z jego piersi, splot wydarzeń zaczyna przypominać początek typowego związku młodych ludzi (wpadanie na siebie, spojrzenia skrywające niejeden sekret czy pragnienie, w końcu strach przed odkryciem prawdy przed resztą uczniów). Na całe szczęście akcja kończy się szczęśliwie a chłopcy pozostają w pięknej i bliskiej relacji.

Czekamy na więcej! 

Instagram Beth'a [KLIK]
Instagram Estebana [KLIK]

Znalezione obrazy dla zapytania in a heartbeat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia